Sovjet Ereveld Experience finalist internationale museumprijs

De Sovjet Ereveld Experience is doorgedrongen tot de finale van een prestigieuze internationale museumprijs; de Heritage in Motion Award. Ons museum maakt kans uitgeroepen te worden tot beste innovatieve en interactieve museum ter wereld.

Ook dingen we mee in de categorie ‘virtual and augmented reality’. Uiteraard hebben we te maken met wat concurrentie, o.a. van het Italiaanse Museo Galileo en het Britse History City. Maar de trots overheerst!

Museumdirecteur Remco Reiding is zeer verheugd met de nominatie van SEE. ,,Uit de reviews van onze bezoekers weten we al sinds maart dat we iets bijzonders hebben neergezet. Dat we nu ook lof krijgen van deze internationale professionals is natuurlijk een enorme opsteker.”

Ook Leon Wennekes, bedenker van de film en VR in het museum, is enthousiast. ,,Dit is een nominatie door vakmensen. Daar mag je trots bij voelen.”

De Internationale Heritage in Motion-prijs wordt sinds 2012 uitgereikt aan musea die cultureel erfgoed op een innovatieve en multimediale presenteren. Vorig jaar was het Deutschlandmuseum in Berlijn de grote winnaar.

De prijs is een initiatief van de European Museum Academy en Europa Nostra en wordt dit jaar op 26 september in Boedapest toegekend.

Recent nieuws