Grafstenen vormen kunstwerk naast Sovjet Ereveld Experience

Stichting Sovjet Ereveld opent in maart in Leusden de Sovjet Ereveld Experience. Het museum vertelt op indringende wijze over de langdurige impact van de Tweede Wereldoorlog op soldaten en hun nabestaanden. Naast het museumgebouw is een monumentaal kunstwerk voor de opvang van hemelwater gerealiseerd, dat binnenkort wordt voltooid.

Voor het kunstwerk zijn honderden oude grafstenen gebruikt die afkomstig zijn van het Sovjet Ereveld, op loopafstand van het museum. Het stromende regenwater dat vanaf het dak in het bassin stroomt, staat voor het leven. De oude grafstenen staan voor de dood en de Sovjetster op de stenen verwijst naar de hemel. Door deze grafstenen te hergebruiken, wordt het museum verbonden met het nabijgelegen Ereveld.

Overigens zijn de stenen gesponsord door donateurs en nog steeds kunnen particulieren en bedrijven een steentje bijdragen. Voor € 100 per grafsteen bouwen ‘Steendragers’ mee aan het symbolische fundament onder het nieuwe museum van de Stichting. Voor meer informatie, kijk op Word steendrager – Sovjet Ereveld

 

Recent nieuws