Remco Reiding heeft onlangs kennisgemaakt met Remco Reiding. Huh?
Dat zit zo. In ons museum worden niet alleen de verhalen die schuilgaan achter de grafstenen op het Sovjet Ereveld verteld. Er is ook aandacht voor de zoektocht van de 21-jarige journalist die tegen de stroom in probeerde te realiseren wat iedereen 55 jaar na de oorlog voor onmogelijk achtte: toch nog soldaten identificeren en hun nabestaanden opsporen en verwittigen.
Hoe je ook als eenling de wereld toch een heel klein beetje beter kunt maken, vinden de producenten van ons museum een relevant verhaal. Nabestaanden die 55 – nu zelfs 80 – jaar na de oorlog toch nog te horen krijgen wat er met hun vader is gebeurd, vinden zij begrijpelijkerwijs een belangrijk aspect van ons werk en een aangrijpend verhaal om te vertellen aan een groter publiek.
In ons museum volgen we in de Virtual Reality-beleving soldaat Vladimir Botenko vanaf het moment dat hij naar het front vertrekt. En zijn zoon Dmitri Botenko vanaf het moment dat hij afscheid moet nemen van zijn vader. Zij worden gespeeld door acteurs.
Logischerwijs is er dus ook een acteur nodig die Remco speelt, als hij Dmitri vertelt dat hij zijn vader heeft gevonden. Remco opperde nog met een knipoog Brad Pitt en George Clooney, maar die bleken te oud om de jonge Remco te spelen. Dus kwamen de producenten uit bij Derk Wagemaker, een 27-jarige videoproducer en acteur.
De acteur die Remco speelt en de echte Remco ontmoetten elkaar onlangs in Bad Arolsen. En dat was leuk maar – eerlijk is eerlijk – ook wel een tikkeltje ongemakkelijk. Derk toonde zich erg geïnteresseerd in hoe het onderzoek daadwerkelijk was verlopen en hoe Remco zich daar telkens bij heeft gevoeld, zodat hij zich nog beter kon inleven in zijn rol.
Wat vinden jullie? Lijkt Derk een beetje op Remco?
Wil je op de hoogte blijven? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief.