Bij de Stalhouderij, waarin een museum over het Sovjet Ereveld wordt gevestigd, was het dit weekeinde een drukte van belang. Meer dan 250 mensen kwamen tijdens de Vriendenloterij Open Monumentendagen een kijkje nemen.
Bezoekers kregen de gelegenheid het verbouwde pand en de contouren van de uitbouw te bekijken. Vrijwilligers vertelden hen wat de plannen zijn in het museum, dat in maart zijn deuren opent.
In de Stalhouderij, in 1907 geopend om de paarden van logées van het naastgelegen Hotel Oud-Leusden in onder te brengen, werden korte films vertoond. De bezoekers keken aandachtig naar de indrukwekkende verhalen van ooggetuigen, die vertelden over de door de nazi’s verwaarloosde Sovjetsoldaten, en naar de aangrijpende beelden van het grafbezoek van hun nabestaanden.
Ook op het Sovjet Ereveld waren vrijwilligers actief om de verhalen die schuilgaan achter de grafstenen te vertellen.
In totaal brachten dit weekeinde meer dan 350 mensen een bezoek aan de Stalhouderij en/of het Sovjet Ereveld.



Foto’s Suzanne Flipse/Stichting Sovjet Ereveld